Manifesto…

Kulübümüzün kuruluş amacı dogaya ve insana zarar vermeden beraber güzel vakit geçirmek ve keyif almaktır.
Yönetim Şekli:
Bu platform altında kararların ortak alınması esastır. Başkanlık sistemi 2 başkan ve 6 yönetim üyesi heryil değişimi esas alinarak idare edilecektir. Verilecek veya alinacak kararların oylama sonucu çoğunluğun kararı ile alınması esastır. Yine de kendimizden bilgi ve yaş olarak tecrübeli üyelerimizin sözlerine önem veririz.
Üyelik Sistemi:
Bu kulüp herhangi bir markaya bağımlı değildir.
Çeşitli platformalar aracılığı ile kulübümüze katılmak isteyen kişilerden temel beklentimiz grup değerlerine bağlı hareket edebilmesi ve mümkün olduğunca grup aktivitelerine katılım sağlamasıdır. Yeni katılacak arkadaşlarımız grup asil üyelerinin salt çoğunluğunun oyu ile gruba aday üye olarak alınır ve deneme süreci sonunda yine salt çoğunluğun oyu ile asil üye olarak kabul edilirler.
Temel amacımız asfalt araçlarının gidemediği yerler gitmek olduğundan üyelerimizin 4×4 arazi araçları olması tercih edilse de, gruptaki arkadaşlarının araçlarıyla da aktivitelere katılmak mümkündür.
Aktiviteler:
Off Road gezileri, Doğa kampları, Trekking, Keşif gezileri, avcılık, tırmanış, sosyal sorumluluk projeleri ve ya sadece maksat muhabbet toplantıları…
Değerler:

  1. Doğaya saygı: Felsefemiz; “Doğaya çöpünü değil sadece sevgini bırak.” Bu doğrultuda gittiğimiz yerlerde doğal hayata zarar vermemeye ve doğayı temiz tutmaya özen gösteririz.
  2. İnsana saygı: Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan insanlara saygı ile yaklaşırız.
  3. Takım olmak ve yardımlaşma: İnsanlar birlikte daha güçlüdür. Bu felsefeyle hem gezilerimizde hem de normal zamanda rekabeti birbirimizle değil dışarıdaki zorluklarla yapmaya odaklanırız. Bu gruptaki herkesin zor durumda birbirine yardım etmesi esastır.